billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
3 Kişiden Oluşan Ülke : Sealand

Britanyalı Roy Bates tarafından 1967 yılında Britanya açıklarında 2. Dünya Savaşı’ndan kalma terk edilmiş bir top platformuna kurulu ülkenin başına geçen Bates, kendisine de Sealand Prensi Roy unvanını vermiş. Bates ülkesinin egemenliğini, yakınlardan geçen Kraliyet Donanması botlarına uyarı ateşi açarak test ediyor. Bir kez mahkemeye çıkarılsa da, bulunduğu bölge Britanya sınırlarında olmadığı için dava düşmüş.

Bu olayın ardından Britanyalı üç işadamı bir iş önerisiyle Sealand’e gitmiş. Bates’in yokluğunda orada bulunan oğulları Prens Michael ve Regent’i, çıkan bir anlaşmazlık üzerine Sealand’in mutfağında ‘hapse’ mahkûm etmişler. Bunu öğrenen Bates hemen bir helikopterle ülkesine dönüp bir tüfekle yönetimi tekrar ele geçirmiş. İşadamlarından ikisini ülkeden sınırdışı etmiş. Kendisine Sealand pasaportu hediye etmiş olduğu üçüncü işadamını ise yargılayıp ‘gemi hapishanesine’ koymuş.

Sealand küçük bir ülke olsa da ağırlığı büyük; pasaportu, kendisine ait parası var. Üstelik ciddi bir kalkınma planıyla ekonomik atağa da hazırlanıyor. Sealand, bir ABD’li bilgisayar girişimcisinin yardımıyla ‘veri cenneti’ haline gelmiş. Dünyanın dört bir yanından müşteriler ‘daha az hoşgörülü’ olan hükümetlerinin izin vermediği verilerini Sealand’de saklayabiliyor.