billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Alışveriş Sitesinden Müşterilerine Internet Explorer 7 Vergisi!

Yazılımcıların en büyük kabusu eski tarayıcılarda, özellikle de IE7’de yeni internet sayfalarını sorunsuz çalıştırmak. ‘Artık Yeter’ diyen Kogan.com bu konuda radikal bir adım attı.

Elektronik aletler satan Avustralyalı alışveriş sitesi Kogan.com, Internet Explorer 7 kullanmakta ısrar eden müşterilerinden yüzde 6.8 vergi almaya başladı. Site bu oranı, tarayıcının piyasa çıkma tarihinden sonra ay başına yüzde 0.1 vergi koyarak hesapladı. Evet, IE7 tam 68 (altmış sekiz) ay önce Microsoft tarafından kullanıcılara sunulmuştu.

Müşteriler Kogan.com’un sayfasına girdiklerinde popup bir uyarı ile karşılaşıyor. Burada IE7 kullanan kişilerden güncel tarayıcılara geçmesi isteniyor.

“Hala IE7 kullandığınıza göre siz ya da sistem yetkiliniz son 5 yıldır komada olmalısınız. İnterneti daha iyi bir yer yapmak için Kogan.com’dan yaptığınız alışverişlerden yüzde 6.8 vergi alacağız.

Sitelerin IE7’de doğru şekilde görünmesini sağlamak için harcanan zamandan ötürü bunu yapmak zorundayız”

Evet, yazılımcıların en büyük kabuslarından biri sayfaların artık antika kıvamına gelmiş Internet Explorer 7’de doğru şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlamak.Aynı derdi bende yaşadım.İnanın berbat bi olay.Artık Chrome ya da firefox kullanın bizde kurtulalım bu olaydan.

Teknogaste.com