Almanya Yüzünden Mundar Olan Kumar Karşıtı Kamu Spotu

Dünya Kupası’nın başladığı günlerde televizyonlarda yayınlanan kamu spotunda, Andy isimli bir çocuk, arkadaşlarına üzgün bir şekilde babasının, kumbarasındaki tüm parayı bahiste Almanya üzerine yatırdığını söylüyor. Hemen ardından spotun müzik eşliğinde gelen mesajında, “Kumarın mağdurları genellikle kumar oynayanlar değildir” ifadesi yer alıyor.

Portekiz karşısında Almanya’nın aldığı 4-0’lık galibiyete kadar kimsenin dikkatini çekmeyen kamu spotu, turnuvanın ilerleyen günlerinde Almanya’nın kupaya giderek yaklaşması üzerine daha çok konuşulmaya başladı.

Almanya’nın 7-1’lik Brezilya galibiyetinden sonra spot Amerika’nın ünlü talk şov sunucusu Jimmy Fallon’ın da gündemindeydi. Fallon, “The Tonight Show” adlı programda, “Baban Almanya üzerine oynadı diye üzülme çocuk, artık o kadar zengin ki üniversiteye bile gitmene gerek kalmadı” sözleriyle seyircileri kahkahaya boğdu.

Bazı Singapurlu siyasetçiler de kendilerini mizah dalgasına kaptırmaktan alıkoyamadılar. Çalışma Bakanı Tan Chuan-Jin, Facebook hesabında “Öyle görünüyor ki tüm parasını Almanya’ya yatıran çocuğun babası bankaya gülerek gidecek” ifadesini kullandı.

Videonun Orjinalı:

Almanya’nın Brezilya maçından sonra yapılan montajlı hali:

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.