billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Asrın Sorusu Yanıt Buldu: Tavuk Yumurtadan Çıkmadı !

“Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?” Beyin hücrelerinin katili olan bu soru Sri Lanka’da yumurtasız doğum yapan bir tavuk tarafından yanıtlanmış oldu.

Sri Lanka’da bir çiftlikte yumurtasız doğum yapan tavuk duyanları şaşırtıyor. Biolojik olarak tavuğun yumurtlaması ve 21 günlük kuluçka süresinden sonra civcivin çıkması gerekirken, 21 gün boyunca tavuğun içinde kalan yumurtadan çıkan civciv sağlıklı bir şekilde doğumunu gerçekleştirdi.

Her ne kadar civciv sağlıklı doğmuş olsa da doğum yapan tavuğun iç kanamalar nedeniyle öldüğü belirtiliyor. Sıradışı doğum veterinerleri de şaşırtmış durumda. Welimada bir veteriner olayla ilgili şu yorumu yaptı:

“Bu tarz olağan dışı doğumları duymuştum fakat bugün ilk kez görme şansına eriştim. Doğum annenin ölmesiyle sonuçlandı ancak yavru oldukça sağlıklı”.

Olay Sri Lanka’da büyük yankı uyandırdı ve özellikle Twitter üzerinde gündem konusu haline gelerek “tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan” esprilerine neden oldu.

Teknogaste.com