Asrın Sorusu Yanıt Buldu: Tavuk Yumurtadan Çıkmadı !

“Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?” Beyin hücrelerinin katili olan bu soru Sri Lanka’da yumurtasız doğum yapan bir tavuk tarafından yanıtlanmış oldu.

Sri Lanka’da bir çiftlikte yumurtasız doğum yapan tavuk duyanları şaşırtıyor. Biolojik olarak tavuğun yumurtlaması ve 21 günlük kuluçka süresinden sonra civcivin çıkması gerekirken, 21 gün boyunca tavuğun içinde kalan yumurtadan çıkan civciv sağlıklı bir şekilde doğumunu gerçekleştirdi.

Her ne kadar civciv sağlıklı doğmuş olsa da doğum yapan tavuğun iç kanamalar nedeniyle öldüğü belirtiliyor. Sıradışı doğum veterinerleri de şaşırtmış durumda. Welimada bir veteriner olayla ilgili şu yorumu yaptı:

“Bu tarz olağan dışı doğumları duymuştum fakat bugün ilk kez görme şansına eriştim. Doğum annenin ölmesiyle sonuçlandı ancak yavru oldukça sağlıklı”.

Olay Sri Lanka’da büyük yankı uyandırdı ve özellikle Twitter üzerinde gündem konusu haline gelerek “tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan” esprilerine neden oldu.

Teknogaste.com

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support xeno pack eqt support 93 eqt support adv adidas eqt support xeno pack launches next month adidas eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv greycore black adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support black pack adidas eqt adv pk pack adidas eqt turbo red collection adidas eqt support refined white turbo red adidas eqt running support 93 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt turbo red collection