billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Baz İstasyonlarının Nerede Olduğunu ve Ne Kadar İyi Çektiğini Online Bulun

OpenSignalMaps, dünya üzerinde yer alan baz istasyonlarının konumlarını/yerlerini online olarak öğrenebileceğiniz oldukça ilginç ve bir o kadar da faydalı bir sitedir. Böylelikle bulunduğunuz bölgede aşağı yukarı kaç tane baz istasyonu bulunduğunu ve kullanıdığınız mobil iletişim şirketinin iyi çekip çekmediğini öğrenebilirsiniz.

Sitenin çalışma prensibi çok ilginç. Site hangi mobil şirketin hangi baz istasyonu bilgisini, ziyaretçilerin yine sitede bulunan Android uygulamasını cep telefonlarına yüklemelerinin ardından topladığı verilerden derliyor. Böylelikle uygulama cep telefonuna yüklendiğinde cep telefonunun mobil hareketlerine bağlı olarak hangi baz istasyonlarını kullandığı bilgisi ve istasyonun coğrafi koordinatları tespit edilerek siteye yükleniyor. Uygulamayı cep telefonuna yükleyenlerin herhangi bir kişisel bilgisi toplanmıyor.

Siteyi daha da güçlendirmek için sitenin hazırlamış olduğu ve ücretsiz olan Android uygulamasını cep telefonunuza kurmanız yetiyor. Yakın bir zamanda bu uygulamanın iPhone sürümüni de çıkaracağı sitede belirtiliyor.

Sitede baz istasyonu araması yapmak için sitenin arama çubuğuna yerin/bölgenin adını yazıp Search düğmesine basmanız gerekiyor.

Adres: Opensignalmaps.com
Android uygulaması: market.android.com/…id=com.staircase3.opensignal
Kaynak: E-siber.com