Bir Futbol Fıkrası: Sahte Video İle Liverpool’a 20 Milyon Pound’a Transfer Oldu

Stewart Downing Liverpool’a transfer olmadan önce, o zamanki kulübü Aston Villa İngiliz futbolcunun çöp kutularına uzak mesafeli atışlarla topları soktuğunu gösteren viral bir video hazırladı.

Liverpool’un ABD’li Başkanı Tom Werner, Aston Villa idman tesislerinde çekilen videoyu gördükten sonra Downing’e hayran kaldı. Werner ve kulübün sahibi John Henry videodan o kadar etkilendiler ki solak futbolcu için Aston Villa’ya teklif yapmaya karar verdiler. Tek sorun şuydu: Video sahteydi.

“Stewart’ın bir videosu vardı. 27 metreden topa vuruyor ve 5 ayrı çöp kutusuna topu sokuyordu. Harikaydı. John ve ben ‘Bu oyuncu inanılmaz onu almanın bir yolunu bulmalıyız’ diye konuştuk”

Sonrasında videonun Aston Villa tarafından kombine bilet satışlarını artırmak için hazırlanan fake bir kayıt olduğunu öğrendiler. Ancak Downing’in Liverpool’a 20 milyon Pound’luk trasferi yine de gerçekleşti.

27 yaşındaki futbolcunun 7 metrelik kalelere karşı çöp kutularında olduğu kadar başarılı olmadığını eklemek gerekiyor. Geçtiğimiz yaz transfer edilen Downing, Liverpool adına gol kaydetmeyi henüz başaramadı.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support xeno pack eqt support 93 eqt support adv adidas eqt support xeno pack launches next month adidas eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv greycore black adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support black pack adidas eqt adv pk pack adidas eqt turbo red collection adidas eqt support refined white turbo red adidas eqt running support 93 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt turbo red collection