billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Çinli Baba Oyun Bağımlısı Oğlunu Öldürmesi İçin Sanal Kiralık Katil Tuttu

Ebeveynlerin üniversite çağındaki gençlerin bile okullarını bitirmesine engel olan World of Warcraft benzeri online oyunlarla mücadesinde, Çin’den sıra dışı bir örnek geldi. Çinli bir baba oğlunun oyun bağımlılığını durdurabilmek için çareyi sanal kiralık katil tutmakta buldu.

Çinli People’s Daily Online sitesinde yer alan habere göre 23 yaşındaki Xiao Feng, lise yıllarından bu yana World of Warcraft benzeri online bir oyunun bağımlısıydı. Bu bağımlılığı durdurmak ve oğluna iş bulma çabası içindeki baba Feng ise oğlunun oyun içindeki karakterini öldürmeleri için tecrübeli oyuncularla anlaştı.

Bugüne kadar genç oyun tutkunun okul hayatında sorun yaratmayan bu bağımlılık, sıra iş hayatına gelince baba Feng’i bir hayli rahatsız etmişe benziyor. Belirtilene göre oğlunu bir iş bulması için harekete geçirmek isteyen baba, Xiao Feng’in oyunda sürekli başarısız olursa bu bağımlılığından kurtulabileceği düşüncesiyle böyle bir yönteme başvurmuş.

Oğul Feng ise medyaya yansıyan olayın ardından oyunda sürekli hedef olmasından şüphelenmeye başladığını ifade ederken, Kotaku aracılığıyla yaptığı açıklamada oyun bağımlılığının kendisi için rahatsız edici bir durum olmadığını, kendisine göre bir iş bulmak için zaman istediğini söyledi. Oğlunun dürüst yaklaşımı nedeniyle baba Feng’in rahatladığı kaydedilirken, oyuncularla yaptığı kiralık anlaşma konusunda ne yapacağı ise bilinmiyor.

Diğer yanda uzmanlar ise baba Feng’in uyguladığı yöntemin herhangi bir fayda sağlamayacağı konusunda hemfikir. Nitekim BBC‘nin haberine göre Nottingham Trent Üniversitesi’nden kumar ve bağımlılık uzmanı Profesör Mark Griffiths, oyunlara aşırı düşkünlüğün arkasında genellikle başka sorunların yattığını ve henüz yetişkinliğe erişmemiş çocuklarda bu tür bağımlılıkların çok fazla sorun yaratmadığına dikkat çekiyor.

Kaynak: Sosyalmedya.co