Çinli Baba Oyun Bağımlısı Oğlunu Öldürmesi İçin Sanal Kiralık Katil Tuttu

Ebeveynlerin üniversite çağındaki gençlerin bile okullarını bitirmesine engel olan World of Warcraft benzeri online oyunlarla mücadesinde, Çin’den sıra dışı bir örnek geldi. Çinli bir baba oğlunun oyun bağımlılığını durdurabilmek için çareyi sanal kiralık katil tutmakta buldu.

Çinli People’s Daily Online sitesinde yer alan habere göre 23 yaşındaki Xiao Feng, lise yıllarından bu yana World of Warcraft benzeri online bir oyunun bağımlısıydı. Bu bağımlılığı durdurmak ve oğluna iş bulma çabası içindeki baba Feng ise oğlunun oyun içindeki karakterini öldürmeleri için tecrübeli oyuncularla anlaştı.

Bugüne kadar genç oyun tutkunun okul hayatında sorun yaratmayan bu bağımlılık, sıra iş hayatına gelince baba Feng’i bir hayli rahatsız etmişe benziyor. Belirtilene göre oğlunu bir iş bulması için harekete geçirmek isteyen baba, Xiao Feng’in oyunda sürekli başarısız olursa bu bağımlılığından kurtulabileceği düşüncesiyle böyle bir yönteme başvurmuş.

Oğul Feng ise medyaya yansıyan olayın ardından oyunda sürekli hedef olmasından şüphelenmeye başladığını ifade ederken, Kotaku aracılığıyla yaptığı açıklamada oyun bağımlılığının kendisi için rahatsız edici bir durum olmadığını, kendisine göre bir iş bulmak için zaman istediğini söyledi. Oğlunun dürüst yaklaşımı nedeniyle baba Feng’in rahatladığı kaydedilirken, oyuncularla yaptığı kiralık anlaşma konusunda ne yapacağı ise bilinmiyor.

Diğer yanda uzmanlar ise baba Feng’in uyguladığı yöntemin herhangi bir fayda sağlamayacağı konusunda hemfikir. Nitekim BBC‘nin haberine göre Nottingham Trent Üniversitesi’nden kumar ve bağımlılık uzmanı Profesör Mark Griffiths, oyunlara aşırı düşkünlüğün arkasında genellikle başka sorunların yattığını ve henüz yetişkinliğe erişmemiş çocuklarda bu tür bağımlılıkların çok fazla sorun yaratmadığına dikkat çekiyor.

Kaynak: Sosyalmedya.co

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support xeno pack eqt support 93 eqt support adv adidas eqt support xeno pack launches next month adidas eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv greycore black adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support black pack adidas eqt adv pk pack adidas eqt turbo red collection adidas eqt support refined white turbo red adidas eqt running support 93 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt turbo red collection