Çinli Baba Oyun Bağımlısı Oğlunu Öldürmesi İçin Sanal Kiralık Katil Tuttu

Ebeveynlerin üniversite çağındaki gençlerin bile okullarını bitirmesine engel olan World of Warcraft benzeri online oyunlarla mücadesinde, Çin’den sıra dışı bir örnek geldi. Çinli bir baba oğlunun oyun bağımlılığını durdurabilmek için çareyi sanal kiralık katil tutmakta buldu.

Çinli People’s Daily Online sitesinde yer alan habere göre 23 yaşındaki Xiao Feng, lise yıllarından bu yana World of Warcraft benzeri online bir oyunun bağımlısıydı. Bu bağımlılığı durdurmak ve oğluna iş bulma çabası içindeki baba Feng ise oğlunun oyun içindeki karakterini öldürmeleri için tecrübeli oyuncularla anlaştı.

Bugüne kadar genç oyun tutkunun okul hayatında sorun yaratmayan bu bağımlılık, sıra iş hayatına gelince baba Feng’i bir hayli rahatsız etmişe benziyor. Belirtilene göre oğlunu bir iş bulması için harekete geçirmek isteyen baba, Xiao Feng’in oyunda sürekli başarısız olursa bu bağımlılığından kurtulabileceği düşüncesiyle böyle bir yönteme başvurmuş.

Oğul Feng ise medyaya yansıyan olayın ardından oyunda sürekli hedef olmasından şüphelenmeye başladığını ifade ederken, Kotaku aracılığıyla yaptığı açıklamada oyun bağımlılığının kendisi için rahatsız edici bir durum olmadığını, kendisine göre bir iş bulmak için zaman istediğini söyledi. Oğlunun dürüst yaklaşımı nedeniyle baba Feng’in rahatladığı kaydedilirken, oyuncularla yaptığı kiralık anlaşma konusunda ne yapacağı ise bilinmiyor.

Diğer yanda uzmanlar ise baba Feng’in uyguladığı yöntemin herhangi bir fayda sağlamayacağı konusunda hemfikir. Nitekim BBC‘nin haberine göre Nottingham Trent Üniversitesi’nden kumar ve bağımlılık uzmanı Profesör Mark Griffiths, oyunlara aşırı düşkünlüğün arkasında genellikle başka sorunların yattığını ve henüz yetişkinliğe erişmemiş çocuklarda bu tür bağımlılıkların çok fazla sorun yaratmadığına dikkat çekiyor.

Kaynak: Sosyalmedya.co

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images