Dünyanın En Garip Canlıları

Bazılarını gerçekte görsem benim bile tırscağım bu hayvanlar gerçekten ilginç.


Giant Isopod (Dev böcek)
Uzunlukları 17 santim ile 37 santim arasında değişen Giant Isopod’lar 1700 gram (1.7 Kilo) ağırlığa ulaşabiliyorlar.


Gulper Eel (Deniz canavarı)
Denizin 3000 ila 6000 metre arasında değişen derinliklerinde yaşayan Gulper Eel’in boyu yaklaşık 2 metreyi bulabiliyor.


Aye-Aye (Yaldızlı bambu maymunu)
Boyu 36-44 cm. olan lemur türü bir maymundur. Kuyruğu 25 cm.’yi bulur, genellikle bambu ormanlarında yaşadığı için “yaldızlı bambu maymunu” olarak da adlandırılır. Böcek ve kurtçuklarla beslenir, avını çok hareketli ve esnek bir yapıya sahip olan ota parmağı ile yakalar. Çiftleşme ve üreme yöntemleri hala araştırılan bu hayvan doğal çevresi sürekli azaldığından hızla yok olmaktadır.


Dumbo Octopus
Çok derinlerde yaşayan bir çeşit ahtapot türü.


Uzun Gagalı Echidna
Kirpiye benzeyen uzun burunlu, pençeleri kuvvetli, duyuları gelişmiş, böcek ve larvalarıyla beslenen ilkel bir memeli türü.


Uzun Kulaklı Jerboa
Jerboa, Asya ve Kuzey Afrika’da yasayan fareye benzeyen, sıçrayıcı küçük bir kemirgendir. Küçük önayaklar yer değiştirmek için kullanılmaz. Kulaklarının şekli türden türe değişir, tüyleri uzun yumuşak ve ipeksidir. Beslenmesi büyük değişkenlik gösterir; bazıları yalnızca tohum, böcek ve bitki yerken diğerleri hertürlü besini yerler. Jerboalarının enerjilerinin kaynağı bitkilerdir.


Anglerfish (Fener balığı)
Lophiidae familyasına ait ilginç bir balık türüdür. Yüzünün önüne sarkan “fener” ile denizin derinliklerindeki karanlıkta ışık yaparak ufak balıkları avlar. Türkiye’de Akdeniz, Ege denizi ve Marmara denizinde ayrıca Atlas Okyanusunda bulunur.


Blobfish (Müdür Balığı)
Avustralya ve Tazmanya’nın açıklarındaki çok derin sularda yaşarlar, o derinliklere inmek pek mümkün olmadığı için insanlar tarafından daha çok yeni keşfedilebilmiş bir türdür. Vücutlarının içindeki hava keseleri sayesinde yüksek basınca dayanabilirler ayrıca yoğunluğu neredeyse suyunkinden daha azdır, bu sayede çok az enerji harcayarak su içinde hareket edebilir ve deniz tabanına inip çıkabilirler. Bir diğer garip özelliği ise kaslarının olmamasıdır, avlanamazlar sadece önlerine gelen yenebilir maddeleri yiyebilirler.


Deniz Domuzu
Deniz salatalığı türü olan deniz domuzları, okyanusların diplerinde yaşıyor. İlk kez 2008 yılında Antartika’da okyanusun dibinde yapılan bir araştırma sırasında bulundu.Bu ilginç hayvanın bugüne kadar görülmeme nedeni çok derinlerde ve deniz tabanında yaşıyor olması.


Viperfish (Engerek balığı)
Bilimsel adı Chauliodus Sloani olan derin deniz balığı. Türkiye’de de denizlerinin en derin bölgelerinde yaşamaktadır (473-1800 metre), gündüzleri 500-600 metreye kadar çıkıp beslenir, geceleri daha derin sulara iner. Boyu 35 cm civarındadır, mavimsi gümüş renklidir. Uzun ve sivri dişlerle dolu olan ağzı vücuduna göre oldukça büyüktür. Sırt yüzgeçlerinden biri çok uzundur hatta vücudunun yarısı kadar olabilir. Yüzgecinden ve vücudunun yan tarafından ışık çıkararak avını kendine çeker.


Yeti Crab (Tüylü Yengeç)
Pasifik Okyanusu’ndaki Paskalya Adası dolaylarında yaşayan tüylü yengeç.


Horror Frog (Dehşetengiz Kurbağa)


Indian Gharial (Ganj Timsahı)
Hindistan’da Ganj nehrinde yaşayan, boyları 7 metreye kadar ulaşabilen bir sürüngen türüdür.


Çıplak/Tüysüz Kör Fare

Kaynak: Egonomik.com

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images