billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Dünyanın En Garip Canlıları

Bazılarını gerçekte görsem benim bile tırscağım bu hayvanlar gerçekten ilginç.


Giant Isopod (Dev böcek)
Uzunlukları 17 santim ile 37 santim arasında değişen Giant Isopod’lar 1700 gram (1.7 Kilo) ağırlığa ulaşabiliyorlar.


Gulper Eel (Deniz canavarı)
Denizin 3000 ila 6000 metre arasında değişen derinliklerinde yaşayan Gulper Eel’in boyu yaklaşık 2 metreyi bulabiliyor.


Aye-Aye (Yaldızlı bambu maymunu)
Boyu 36-44 cm. olan lemur türü bir maymundur. Kuyruğu 25 cm.’yi bulur, genellikle bambu ormanlarında yaşadığı için “yaldızlı bambu maymunu” olarak da adlandırılır. Böcek ve kurtçuklarla beslenir, avını çok hareketli ve esnek bir yapıya sahip olan ota parmağı ile yakalar. Çiftleşme ve üreme yöntemleri hala araştırılan bu hayvan doğal çevresi sürekli azaldığından hızla yok olmaktadır.


Dumbo Octopus
Çok derinlerde yaşayan bir çeşit ahtapot türü.


Uzun Gagalı Echidna
Kirpiye benzeyen uzun burunlu, pençeleri kuvvetli, duyuları gelişmiş, böcek ve larvalarıyla beslenen ilkel bir memeli türü.


Uzun Kulaklı Jerboa
Jerboa, Asya ve Kuzey Afrika’da yasayan fareye benzeyen, sıçrayıcı küçük bir kemirgendir. Küçük önayaklar yer değiştirmek için kullanılmaz. Kulaklarının şekli türden türe değişir, tüyleri uzun yumuşak ve ipeksidir. Beslenmesi büyük değişkenlik gösterir; bazıları yalnızca tohum, böcek ve bitki yerken diğerleri hertürlü besini yerler. Jerboalarının enerjilerinin kaynağı bitkilerdir.


Anglerfish (Fener balığı)
Lophiidae familyasına ait ilginç bir balık türüdür. Yüzünün önüne sarkan “fener” ile denizin derinliklerindeki karanlıkta ışık yaparak ufak balıkları avlar. Türkiye’de Akdeniz, Ege denizi ve Marmara denizinde ayrıca Atlas Okyanusunda bulunur.


Blobfish (Müdür Balığı)
Avustralya ve Tazmanya’nın açıklarındaki çok derin sularda yaşarlar, o derinliklere inmek pek mümkün olmadığı için insanlar tarafından daha çok yeni keşfedilebilmiş bir türdür. Vücutlarının içindeki hava keseleri sayesinde yüksek basınca dayanabilirler ayrıca yoğunluğu neredeyse suyunkinden daha azdır, bu sayede çok az enerji harcayarak su içinde hareket edebilir ve deniz tabanına inip çıkabilirler. Bir diğer garip özelliği ise kaslarının olmamasıdır, avlanamazlar sadece önlerine gelen yenebilir maddeleri yiyebilirler.


Deniz Domuzu
Deniz salatalığı türü olan deniz domuzları, okyanusların diplerinde yaşıyor. İlk kez 2008 yılında Antartika’da okyanusun dibinde yapılan bir araştırma sırasında bulundu.Bu ilginç hayvanın bugüne kadar görülmeme nedeni çok derinlerde ve deniz tabanında yaşıyor olması.


Viperfish (Engerek balığı)
Bilimsel adı Chauliodus Sloani olan derin deniz balığı. Türkiye’de de denizlerinin en derin bölgelerinde yaşamaktadır (473-1800 metre), gündüzleri 500-600 metreye kadar çıkıp beslenir, geceleri daha derin sulara iner. Boyu 35 cm civarındadır, mavimsi gümüş renklidir. Uzun ve sivri dişlerle dolu olan ağzı vücuduna göre oldukça büyüktür. Sırt yüzgeçlerinden biri çok uzundur hatta vücudunun yarısı kadar olabilir. Yüzgecinden ve vücudunun yan tarafından ışık çıkararak avını kendine çeker.


Yeti Crab (Tüylü Yengeç)
Pasifik Okyanusu’ndaki Paskalya Adası dolaylarında yaşayan tüylü yengeç.


Horror Frog (Dehşetengiz Kurbağa)


Indian Gharial (Ganj Timsahı)
Hindistan’da Ganj nehrinde yaşayan, boyları 7 metreye kadar ulaşabilen bir sürüngen türüdür.


Çıplak/Tüysüz Kör Fare

Kaynak: Egonomik.com