Dünyanın En Küçük İnsanı

Geçen hafta ilk kez kendi yaşıtı çocuklarla birlikte ders başı yaptı. Okula başladığı gün ona bütün sevgilerini veren ve bir de normal hayat vermek isteyen babası Scott Garside ve Emma Newman için çok gurur verici bir gün oldu.

Charlotte doktorların bile bunun için henüz bir isim bulmadığı bir çeşit primordial dwarfism ile (az rastlanan büyüme geriliği, mental gerilik, mikrosefali) dünyaya geldi.

Doktorlar Charlotte’un bir yaşına gelmeden öleceğini söylemişlerdi. Annesi Emma (30) “Charlotte milyonda bir rastlanabilecek hastalıklara sahip bir bebek olmasına rağmen kolay pes edecek bir kız değildi” diyor.

Charlotte’un 15 yaşında Chole ve 12 yaşında Sabrina ve 8 yaşında Sophie adlı üç kız kardeşi var. En büyük ablası Chloe, “Belki oyuncak bebek gibi görünüyor olabilir ama güçlüdür. Evin etrafında koşmayı ve hava almayı çok seviyor” diyor.

Charlotte doğuduğunda sadece 900 gram ağırlığında ve 25 santimetre boyundaymış ve oyuncak bebek elbiseleri giyiyormuş.

Aslında Charlotte şu anda da yeni doğmuş bebekler için yapılan kıyafetleri giyiyor.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support xeno pack eqt support 93 eqt support adv adidas eqt support xeno pack launches next month adidas eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv greycore black adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support black pack adidas eqt adv pk pack adidas eqt turbo red collection adidas eqt support refined white turbo red adidas eqt running support 93 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt turbo red collection