billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Facebook Hesabınızın Yedeğinı Nasıl Alırsınız ?

Facebook‘a yüklediğiniz içerikleri kaybettiğinizi düşünün. Çok zor değil, hesabın çalınmasıyla bu gerçekleşebilir.

Facebook’ta kullanıcıların hesaplarında yüklü olan resim, video, link ve arkadaşların e-postalarını yedeklemeye yardımcı olacak bir uygulama bulunuyor. Birkaç adımda yapılacak yedekleme işlemi, kullanıcıların gelecekte pişman olmasını engelliyor.

Bilgisayarınızın bir köşesine saklayacağınız birkaç megabytelık yedekleme dosyanızı almak için aşağıdaki adımları izleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1: Facebook hesabını yedeklemek içim ilk önce ekranın sağ köşesindeki ‘Hesap Ayarları’ bölümüne girmeniz gerekiyor.

Adım 2: Hesap Ayarları bölümüne girdikten sonra seçeneklerin altındaki ‘Facebook verilerinin kopyasını indir’ seçeneğine tıklayarak yedekleme işlemini başlatın.

Adım 3: Üçüncü adımında, yedekleme işleminde hangi kapsamlar olduğu Facebook tarafından bildiriliyor. Kısaca bahsetmek gerekirse, fotoğraflar, videolar, mesajlar, sohbet konuşmaları, e-posta adresileri yedekleme kapmasına giriyor. Facebook arkadaşları tarafından paylaşılanlar yedekleme işleminin dışında kalanlar arasında. Bu bölümü dikkatle okumanızı öneriyoruz. Okuduktan sonra ‘Arşivimi Başlat’ düğmesine başlatarak üçüncü adımı tamamlayın.

Adım 4: Arşivimi başlat düğmesine bastıktan sonra, kullanıcı hesabına bir e-posta gönderiliyor. Bu işlem paylaşılan içeriklere göre değişiyor. Kullandığımız hesap 15 megabyte civarındaydı ve yaklaşık yarım saat sonra e-posta adresimize yedekleme işlemlerinin bittiği bilgisi geldi. Bu yüzden biraz sabırla beklemeniz gerekecek.

Adım 5:
Arşivin e-posta hesabına gönderilmesi onayını verdikten sonra ekranda ‘bekleme’ yazısının görülmesi gerekiyor. Bu süreçten sonra e-posta hesabınızı kontrol edin.

Adım 6: Facebook’tan bir e-posta geldikten sonra linke tıklayarak, Facebook arşivini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Tekrar söylemek gerekirse 15 megabytelık bir arşivin linki yarım saat gibi bir sürede geliyor.

Adım 7:
E-posta hesabına gelen linke tıkladıktan arşiv indirmeye hazırlanıyor. Facebook şifresini tekrar girerek, ‘Arşivi İndir’ düğmesine basın ve indirme işlemini başlatın.

Adım 8: İnen dosyayı açtıktan sonra Facebook arşivine ulaşabilirsiniz. Facebook’a yüklenen içerikler, klasörler halinde bulunuyor.

Diğer faydalı Facebook bilgileri için buraya tıklayın.