Futbol Oyunlarınında Yenilirken Kullanılan En Klasik Bahaneler

“Bahane bulmayı sizden öğrenecek değiliz” dediğinizi duyar gibiyim. İşte hepimizin kullandığı, kullanırken de utanmadığı mağlubiyet bahaneleri.

(Onedio.com /Yusuf Özcan)

BAL

Rakibiniz nasıl gol atarsa atsın en etkili bahane “bal” demektir. Ne kadar aksini iddia etse de asla geri adım atmadan “bal” kelimesinde diretmek bahanenizi daha etkilir hale getirecektir.

Kol Bozuk!

Kol bozuk, Tuş bozuk, şut basmıyor, tuşa sert basmak gerekiyor gibi türevleri vardır. Dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ama kolları değiştirdikten sonra kazanmanız lazım yoksa bahane sıfırlanır.

Oturduğunuz yerden şikayet etmek

Koltuğun rahatlığı, televizyonu görüş açısı, ayaklarınızı uzatacak yer, gözünüz bozuk olduğu için televizyona uzak olmanız. Bunların hepsi bahane olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Kendi takımına bok atmak

O takımı seçen siz değilmişsiniz gibi maç içerisinde takıma ve takımdaki oyuncu kalitesine bok atmak suretiyle bir sonraki maçta Barcelona’yı seçmek.

Oyunun Sizi Anlamadığını ya da Yanlış Anladığını İddia Etmek

Aslında siz en doğrusunu düşündünüz ve yaptınız ama bir şekilde oyun hatalı karar verdi gibi müthiş zekice bir bahaneyi de kullanabilirsiniz.

Ben şuta o kadar çok basmamıştım
Basıyorum, 2 saat sonra pas veriyor
Ben ortaya bastım, adam şut çekti
Kaleciyi ben çıkartmadım
Adama ben kaymadım
Penaltıyı köşeye vurdum, adam ortaya attı
Gibi bahaneler bu grup altında işlenebilir

Sakatlık Bahanesi

Herhangi bir oyuncunuzun sakatlanması tabi ki de en iyi bahanelerden biridir, kaçırılmaması gerekir.

Kova Kaleci Bahanesi

Kaleciye bok atmak da en kaçırılmaması gereken bahanelerden biridir.

Diğer versiyonlarda daha iyi olduğunu iddia etmek

PES oynarken FIFA’da daha iyi olduğunuzu, FIFA oynarken de PES’de daha iyi olduğunuzu iddia edebilirsiniz.
Hatta oyunların önceki versiyonlarında en iyi olduğunuzu iddia etmek en kolayıdır.

Rakibin oyun tarafından torpilli olduğunu iddia etmek

Senin adamlar benimkilerin içinden geçiyor, kalecin süper, 4 kere kaleme geldin 4 gol attın, tüm dönen toplar sana gidiyor gibi muhtelif cümlelerle oyunun bir şekilde rakibe torpil geçtiğini iddia etmek müthiş bir yöntem gerçekten.

Kader Kısmete Bağlamak

Yok abi bugün bende bir şey var anlamadım gitti, normalde biliyorsun böyle değilim, bugün çok şanssızım, ben demiştim zaten bugün günümde değilim gibi bahaneler kaybettikten sonra feci şekilde dalga geçilmenizi ve rezil rüsva edilmenizi az da olsa önleyecektir.

Hakemi bahane etmek

Futbolun en temel bahanesidir. Rıza Çalımbay gibi her maçtan sonra hatta maç esnasında hakem, hakem diye ağlayabilirsiniz.

Çirkeflik Yapmak

Baktınız kaybediyorsunuz, bahanelere altyapı için çirkefliklere başlayabilirsiniz. Kırmızı kartlık fauller, rakip gole giderken oyunu durdurmalar, bunların hepsi oyun kuralları içerisinde.

Ben bakmıyorken gol attın! Restart!

Merve önümden geçti TV’yi göremedim, telefonum çaldı TV’ye bakmıyordum. Restart hadi sayılmaz..

Tüm bu bahanelerle rakibinizi kazandığına pişman ettiyseniz amacınıza ulaşmışsınız demektir.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images