Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülkeler

Onedio.com‘dan diazepam isimli kullanıcı Game of Thrones karakterlerini ülkelere yormuş. Güzel tespitler mevcut.

1. Tywin Lannister-İsrail
Ön planda olmayıp perde arkasından her şeyi yönetiyor oluşuyla Tywin Lannister esasında İsrail’dir.

2. Tyrion Lannister-Japonya
Küçük boyuyla büyük işler başarmasıyla, bir sürü felaketten bir şekilde kurtulup hayata kaldığı yerden başlamasıyla Tyrion dizide Japonya’yı canlandırmaktadır.

3. Cersei Lannister-İngiltere
Gerek soğuk yapısıyla, gerek küstahlığıyla ve gerekse de katliama varan zalim tutumlarıyla Cersei İngilteredir. Güzel yüzüne, gülümsemesine karşın, güldüğü kişiyi 2 dakika içinde boğdurtabilecek yapısı tipik İngiliz samimiyetsizliği örneğidir.

4. Jon Snow- Tüm Afrika
Sorunlar yumağı içinde bocalaması, var oluş mücadelesi vermesi, az insanla çok şeyler başarmak zorunda olmaları gibi kriterler göz önüne alındığında Jon Snow tek bir ülke olamayacak kadar büyük ve sıkıntılıdır, o sebeple dizinin Afrika’sıdır.

5. Stannis Baratheon-Rusya
Hak ettiği yere gelmek için mücadele veren, bu mücadele sırasında şiddetten kaçınmayan, elindeki gücü etkin kullanmak için gözünü budaktan sakınmayan, sert görünüşlü, kökü derinde ama kendisi genç Stanis dizinin Rusya’sıdır.

6. Joffrey Baratheon-Amerika
Dizinin şımarık, istediğimi yaparım, bana kimse bir şey yapamaz, kral benim! edasındaki kralı Joffrey dizinin Amerika’sıdır. Perde arkasından sağ kolu tarafından gizli gizli yönetilir ama bunu fark etmeyecek kadar salak, fark etse bile kabul etmeyecek kadar büyük bir ego sahibidir.

7. Khaleesi-Çin
Sahip olduğu ordunun büyüklüğü, imparatoriçe olma sevdası, dünyanın liderliğini ele geçirme telaşı, insanları kölelikten kurtarıyormuş gibi yapıp kendi zincirsiz kölesi yapmasıyla Khalesi dizinin Çin’idir.

8. Varys-Fransa
Her şeye etkisi olduğunu zanneden ama kimsenin iplemediği Varys belli ki gerçek dünyanın Fransa’sıdır. Ara sıra bazı işleri ses getirse de yine de görünmez, silik, önemsiz kişilik olmaktan kurtulamayacaktır.

9. Baelish-Almanya
Maddiyat, güç, eğlence, yer altı, vb. her konuda parmağı olan, gizli işler çevirme üstadı, stratejist, güç odaklı, kral olmakta gözü olacak kadar ileri giden Baelish dizinin Almanya’sıdır.

10. Oberyn Martell-Hollanda
Seks, içki, uyuşturucu… Fazla söze gerek yok Oberyn dizinin Hollanda’sıdır.

11. Samwell Tarly-Yunanistan
Her olayın içinde yer alan, ancak etkisiz eleman olan, sürekli birileri tarafından korunup kollanılmaya muhtaç Tarly dizinin Yunanistan’ıdır.

12. Hodor- Tüm Ortadoğu
Büyük cüssesine rağmen etkisizliği ile, söyleyecek fazla sözü olmamasıyla, başkalarının kontrolüne girmekte bir beis görmeyişiyle Hodor dizinin tek bir ülkesi değil, komple Ortadoğu’sudur.

13. Sansa Stark-Avustralya
Fazla bir beklentisi, ideali, hevesi olmayan, hep başkalarının yanında var olabilen Sansa dizinin Avustralya’sıdır. Uzakta, olmasa da olan, ama güzel olan…

14. Eddard, Ned, Stark-Osmanlı İmparatorluğu
Nerede konuşup nerede konuşmayacağını bilmeyen yapısı, insanlara güvenme konusunda zaaf içinde olması, tezcanlı davranması, bir anda tüm gücü eline geçirecekken yanlış adımlar atması, stratejilerini olgunlaştıramaması ve bunların neticesinde kısa sürede ölüme sürüklenmesiyle Eddard Stark Osmanlı İmparatorluğunu temsil etmektedir.

15. Arya Stark-Türkiye
Bütün hengamenin içinde tek başına ayakta kalmaya çalışmasıyla, kendi çapında kurduğu ve işlettiği planlarıyla, gelecekte iyi yerlere geleceği hayalleriyle, yaşadığı büyük kayıplarıyla Arya dizinin Türkiye’sidir.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images