billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Game Of Thrones Karakterinin Temsil Ettiği Ülkeler

Onedio.com‘dan diazepam isimli kullanıcı Game of Thrones karakterlerini ülkelere yormuş. Güzel tespitler mevcut.

1. Tywin Lannister-İsrail
Ön planda olmayıp perde arkasından her şeyi yönetiyor oluşuyla Tywin Lannister esasında İsrail’dir.

2. Tyrion Lannister-Japonya
Küçük boyuyla büyük işler başarmasıyla, bir sürü felaketten bir şekilde kurtulup hayata kaldığı yerden başlamasıyla Tyrion dizide Japonya’yı canlandırmaktadır.

3. Cersei Lannister-İngiltere
Gerek soğuk yapısıyla, gerek küstahlığıyla ve gerekse de katliama varan zalim tutumlarıyla Cersei İngilteredir. Güzel yüzüne, gülümsemesine karşın, güldüğü kişiyi 2 dakika içinde boğdurtabilecek yapısı tipik İngiliz samimiyetsizliği örneğidir.

4. Jon Snow- Tüm Afrika
Sorunlar yumağı içinde bocalaması, var oluş mücadelesi vermesi, az insanla çok şeyler başarmak zorunda olmaları gibi kriterler göz önüne alındığında Jon Snow tek bir ülke olamayacak kadar büyük ve sıkıntılıdır, o sebeple dizinin Afrika’sıdır.

5. Stannis Baratheon-Rusya
Hak ettiği yere gelmek için mücadele veren, bu mücadele sırasında şiddetten kaçınmayan, elindeki gücü etkin kullanmak için gözünü budaktan sakınmayan, sert görünüşlü, kökü derinde ama kendisi genç Stanis dizinin Rusya’sıdır.

6. Joffrey Baratheon-Amerika
Dizinin şımarık, istediğimi yaparım, bana kimse bir şey yapamaz, kral benim! edasındaki kralı Joffrey dizinin Amerika’sıdır. Perde arkasından sağ kolu tarafından gizli gizli yönetilir ama bunu fark etmeyecek kadar salak, fark etse bile kabul etmeyecek kadar büyük bir ego sahibidir.

7. Khaleesi-Çin
Sahip olduğu ordunun büyüklüğü, imparatoriçe olma sevdası, dünyanın liderliğini ele geçirme telaşı, insanları kölelikten kurtarıyormuş gibi yapıp kendi zincirsiz kölesi yapmasıyla Khalesi dizinin Çin’idir.

8. Varys-Fransa
Her şeye etkisi olduğunu zanneden ama kimsenin iplemediği Varys belli ki gerçek dünyanın Fransa’sıdır. Ara sıra bazı işleri ses getirse de yine de görünmez, silik, önemsiz kişilik olmaktan kurtulamayacaktır.

9. Baelish-Almanya
Maddiyat, güç, eğlence, yer altı, vb. her konuda parmağı olan, gizli işler çevirme üstadı, stratejist, güç odaklı, kral olmakta gözü olacak kadar ileri giden Baelish dizinin Almanya’sıdır.

10. Oberyn Martell-Hollanda
Seks, içki, uyuşturucu… Fazla söze gerek yok Oberyn dizinin Hollanda’sıdır.

11. Samwell Tarly-Yunanistan
Her olayın içinde yer alan, ancak etkisiz eleman olan, sürekli birileri tarafından korunup kollanılmaya muhtaç Tarly dizinin Yunanistan’ıdır.

12. Hodor- Tüm Ortadoğu
Büyük cüssesine rağmen etkisizliği ile, söyleyecek fazla sözü olmamasıyla, başkalarının kontrolüne girmekte bir beis görmeyişiyle Hodor dizinin tek bir ülkesi değil, komple Ortadoğu’sudur.

13. Sansa Stark-Avustralya
Fazla bir beklentisi, ideali, hevesi olmayan, hep başkalarının yanında var olabilen Sansa dizinin Avustralya’sıdır. Uzakta, olmasa da olan, ama güzel olan…

14. Eddard, Ned, Stark-Osmanlı İmparatorluğu
Nerede konuşup nerede konuşmayacağını bilmeyen yapısı, insanlara güvenme konusunda zaaf içinde olması, tezcanlı davranması, bir anda tüm gücü eline geçirecekken yanlış adımlar atması, stratejilerini olgunlaştıramaması ve bunların neticesinde kısa sürede ölüme sürüklenmesiyle Eddard Stark Osmanlı İmparatorluğunu temsil etmektedir.

15. Arya Stark-Türkiye
Bütün hengamenin içinde tek başına ayakta kalmaya çalışmasıyla, kendi çapında kurduğu ve işlettiği planlarıyla, gelecekte iyi yerlere geleceği hayalleriyle, yaşadığı büyük kayıplarıyla Arya dizinin Türkiye’sidir.