Hangi Teknik Direktör Hangi Kitabı Okuyor ?

Türk futbol aktörlerinin sanat ve edebiyattan uzak olduğu iddiaları her dönem çok tartışılır oldu. Türkiye’nin önde gelen klüplerinde teknik direktörlük yapan isimler kitap ve sanata bilindiği kadar uzak değil. Peki, hangi teknik direktör hangi kitabı okuyor?

FATİH TERİM: MÜKEMMELE ULAŞMANIN 163 YOLU
Tom Peters imzalı kitapta, bağlantı kurmak, sunum yapmak, yazı yazmak, etkin bir dinleyici olmak, hataya açık olmak, yetkilendirmek, egodan arınma, teşekkür etmek, özür dilemek, takdir etmek, sabırlı olmak gibi konuların yaşamdaki önemi anlatılıyor.

AYKUT KOCAMAN: KARAMAZOV KARDEŞLER
Kocaman, “Dostoyevski’nin Karamazov Kardeşler’ini okuyorum” diyor. Aykut Hoca sezon başından beri bu dünya klasiğini okuyormuş. Kitaptan çok etkilenmiş. Bu başyapıtta bir aile ve onun yaşadığı felaketlerle birlikte Rus toplumunun geçirdiği sarsıntılar anlatılıyor. İnsan ruhunun en ince ayrıntısından kesitler sunarak. Dimitri Karamazov, bir trajedi kahramanı.

SAMET AYBABA: MEVLANA VE ŞEMS
Aybaba, “Mevlana ve Şems ile meşgulüm” diyor. Ayrıca, “Mevlana’dan güzel sözler kitabını da nereye gitsem yanımda taşıyorum. O sözler beni rahatlatıyor” diye de ekliyor. Sezona eldeki imkanlarla sıkıntılı başlayan Samet Aybaba, ilk yarıda çok başarılıydı. Gerçi her maçında bir korku filmi de yaşanmadı değil. Bu süreçte Samet Aybaba, Mevlana’nın huzur dolu dünyasına sığınarak güç toplamış gibi gözüküyor.

MUSTAFA DENİZLİ: DOĞU’NUN ELÇİSİNDEN YÜCE DİVANA
Mustafa Denizli, “Geçtiğimiz günlerde yaşama veda eden kayınpederim Şerafettin Elçi’nin biyografisini okuyorum. Hasan Kaya’nın Doğu’nun Elçisinden Yüce Divan’a adlı kitabı. Ortaokul sondan beri kitap okurum. Ömer Seyfettin’in Diyet’i ilk okuduğumdur. Osmanlı tarihini çok okudum. Dünya kültürlerini anlatan kitaplara meraklıyım. Uzak Doğu, Pers, Mezopotamya, Roma uygarlığı hep ilgimi çekmiştir.” diyor.

HİKMET KARAMAN: LÜZUMLU ADAM
Hikmet Karaman; İshak Alaton’un hayatını anlatan ‘Lüzumlu Adam’ kitabını okuyor.

FUTBOLCULARDA KİM NE OKUYOR?
Fenerbahçe’de en çok okuyan Bekir İrtegün. Bekir, yanardağlar/volkanlar üzerine araştırma yapıyor. Hatta şu aralar İzlanda’daki yanardağ patlamasının iklimi nasıl değiştireceğiyle ilgili kitaplara merak salmış.

Yabancılardan Dirk Kuyt iyi okuyanlardan. Galatasaray’da en çok okuyan futbolcu Cris(Tabi artık değil). Eskilerden Popescu, Capone iyi okurmuş. Belediye’den Cihan Haspolatlı, Orduspor’dan Hasan Kabze çok kitap okuyanlardan. Trabzonspor’dan Giray Kaçar ve Beşiktaş’ın genç kalecisi Cenk de kitapla yatıp kalkanlardan. Hatta Cenk’in bir röportajında Nietzsche’den ‘Unutmak iyileştirir’ sözünü kullanmışlığı bile var.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images