billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
İnternet Hızında Işık Hızının %99.7′sine Ulaşıldı

Türkiye fiber internet teknolojisine yavaş yavaş alışmaya başlarken, İngiltere’de araştırmacılar ışık hızında internet için yola çıktıkları çalışmalarında sonuca varmak üzereler. Yapılan çalışmalar sonucunda ışığın %99.7′si hızında fibet internet bağlantısına ulaşıldı.

Evrensel hız limiti olarak kabul edilen ışık hızının saniyede 299,792,458 metre veya 186,282 mil olarak hesaplanıyor. İngiltere’de yapılan çalışmalarda ise saniyede 73.7 terabit dosya transferine ulaşılmış. Bir başka deyişle halihazırda var olan en hızlı internetten 1000 kat daha hızlı.

Ancak ulaşılan bu hızlı internetin şehir şebekelerine entegre edilmesi pek mümkün görülmüyor zira şimdiki kullanılan cam ham maddeli bağlantılardan oldukça farklı bir sistem ile çalışıyor ki zaten bu farklı sistem sayesinde 1000 kat hızlı bağlantıya ulaşılıyor.

Ancak araştırmacıların bulduğu bu yeni teknolojinin veri merkezlerinde veya süper bilgisayarlarda kullanılabileceği belirtiliyor. Bunun yanında devlet kuruluşlarına ait kapalı devre sistemler de bu bağlantıdan faydalanılabilir.

Peki ışık hızının %99.7′sine ulaşmayı başaran bu bağlantının sırrı ne? Basit bir şekilde anlatacak olursak, şimdiki kullanılan teknolojide fiber bağlantı cam üzerinden sağlanıyor ki cam havaya göre ışığın hızını %31 oranında azaltıyor. Bu engeli ortadan kaldırmak isteyen University of Southampton’lı araştırmacılar neredeyse tamamı havadan oluşan boş bir taşıma aracı oluşturmayı başarmışlar.

Bakalım ışık hızının %99.7′sine ulaşmayı başaran bu yeni internet teknolojisi hangi alanlarda kullanılacak? Biz Türk halkı olarak yine de fazla ümitlenmeyip standart 3 MBit’lik adil kullanım kotalı internetimizle yetinmeyi öğrensek daha iyi olacak gibi gözüküyor. Fazla umutlanmanın da alemi yok!

Kaynak: sosyalmedya.co

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support xeno pack eqt support 93 eqt support adv adidas eqt support xeno pack launches next month adidas eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv greycore black adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support black pack adidas eqt adv pk pack adidas eqt turbo red collection adidas eqt support refined white turbo red adidas eqt running support 93 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt turbo red collection