ITunes’a Uyuz Olanlara Alternatif Program

iTunes ile iPhone, iPad ya da iPod Touch’a bağlanmak, bilgisayar ile kullanılan mobil cihaz arasında dosya aktarma işlemi gerçekleştirmek kimi zaman oldukça çetrefilli bir uğraşa dönüşebiliyor. Söz konusu Apple ve onun ürünleri olunca da oyun alanı ister istemez sınırlandırılmış oluyor. Zira Apple, ürünleri ile yazılımlarının mutlaka birlikte kullanılmasını diretiyor ve üçüncü parti yazılımların devreye girmesini hiçbir şekilde istemiyor.

iTools isimli yazılım, iTunes ile mobil cihaz bağlantısı kurulmasına iyi bir alternatif olarak kullanılıyor. Bu yazılım, iPhone, iPad ve iPod Touch ile bilgisayar arasında kolay bir şekilde bağlantı kurarak mobil cihaza yönelik birçok işlemin yapılabilmesini sağlıyor. Yani hızlı ve seri bir şekilde bilgisayarınızdaki şarkıları, albümleri, videoları, filmleri, resimleri, fotoğrafları iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınıza gönderebiliyorsunuz.

Yazılımın yaptıkları bunlarla sınırlı değil. Cihaz üzerindeki fotoğrafları ve videoları görüntüleyebilir, onları paylaşabilir ya da bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Cihaz üzerinde fotoğraf ya da resim albümü oluşturabilirsiniz.

Uygulama yönetimi iTools’un bir başka yeteneği. Uygulama güncelleştirmelerinden onları kaldırılmasına kadar birçok işlemin yapılabildiği yazılım ile uygulama yedekleme de mümkün kılınıyor.

iTool menülerinden yola çıkarak yazılımı biraz daha yakından inceleyelim:

Applications: Bu bölüm iTool ile cihazda yer alan uygulamaların yönetilmesini sağlıyor. İstediğiniz oyun ya da uygulamaları kaldırabiliyor, onları güncelleyebiliyor veya yedekleyebiliyorsunuz.

Media: Bu kısımda cihazda yer alan müzik ve video ögelerine ulaşabilirsiniz. Dosyaları silebilir ya da dosya yükleyebilirsiniz. Yani şarkı ve video yükleyebilirsiniz.

iBooks: Cihazınızda yer alan PDF formatındaki dokümanları görüntülemenizi sağlar.

Photos: Cihazda bulunan tüm fotoğrafları kolaylıkla görüntülemenizi ve isterseniz paylaşmayı ya da bilgisayara aktarmanızı sağlar. Resim ve fotoğraf galerisini bilgisayara kopyalabilir ya da tam tersini yapabilirsiniz.

Storage: Mobil cihazdaki dosya ve dokümanları görüntülemenizi sağlar.

Information: Cihazınızda tanımlanmış kişileri yani telefon rehberinizi görüntüleyebilir, kısa mesajlara ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte ürünün kendi uygulaması ile aldığınız notlara da ulaşabilirsiniz. Tüm bunları düzenleyebilir ve yedekleyebilirsiniz de.

Desktop: Mobil cihazınızın tüm ekranlarını görüntüleyebilirsiniz. iTools bu ekranların üzerinde yer alan uygulama ve oyun simgelerini kullanarak onların yerlerini değiştirmenize de olanak sağlar.

FileSystem: Mobil cihazda var olan tüm dosyaları ve dokümanları görüntülemenizi sağlar. Ancak bu noktada bir risk ortaya çıkmakta. Zira bazı kullanıcılar sistem dosyalarını yanlışlıkla silebiliyor ya da onları cihazın sağlıklı çalışmasını engelleyebilecek şekilde düzenleyebiliyorlar. Bu nedenle son derece dikkatli kullanılması gereken bir özellik.

Advanced: iTools programını iPhone, iPad ya da iPod Touch cihazları iyice incelemek ve bu cihazlarla ilgili detaylı bilgi almak için kullanılır. Yine belirtmeliyiz ki kullanması riskli alanlar arasında bulunmaktadır. Zira sistem kayıtlarını görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Not: iTools yazılımının kullanılabilmesi için iTunes’un mutlaka bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor. iTunes’u yüklemeniz yeterli, çalıştırmak zorunda değilsiniz.

Itools’u burdan indirebilirsiniz: www.tamindir.com/itools/indir

Alternatif olarak Copy Trans programınıda tavsiye edebilirim.Onu da burdan indirebilirsiniz: www.copytrans.net

Kaynak : Tamindir.com

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas eqt adv support primeknit black white adidas eqt adv support primeknit adidas eqt adv support primeknit adidas eqt support adv camo pack adidas eqt support adv camo pack adidas eqt support adv camo pack adidas eqt support adv green camo adidas eqt support adv camo pack first look adidas eqt support adv shadow available now adidas eqt support adv shadow adidas eqt support adv shadow adidas eqt support adv shadow adidas eqt support adv primeknit black white adidas eqt support 93 winter wool release date adidas eqt support 93 winter wool release date adidas eqt running support 93 winter wool adidas eqt support 93 boost winter 2016 releases adidas eqt adv 91 16 art basel adidas eqt support adv art basel miami adidas eqt adv 91 16 art basel
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images