Lösemi Hastası Çocuğun Hayali Gerçek Oldu, Batman Olup Şehri Kurtardı

ABD’de lösemi hastası 5 yaşındaki çocuk, ‘Batman gibi şehri kurtarmak istiyorum’ dedi. Çocuğun hayalini gerçekleştirmek için San Francisco halkından, Başkan Obama’ya kadar herkes seferber oldu.
ABD’nin California eyaletinde yaşayan Miles Scott isimli lösemi hastası çocuk, dünya çapında yapılan sosyal hareketi ‘Make a wish’ (Bir dilek tut) isimli yardım kampanyasından ünlü süper kahraman Batman olmayı diledi. 18 aylıkken lösemiye yakalanan 5 yaşındaki çocuğun dileği kabul edildi ve San Francisco kenti bir günlüğüne ‘Gotham’ oldu. Miles, böylelikle Gotham kentini kötü adamlardan koruyan bir Batkid’e dönüşmüş oldu.

Batkid ve arkadaşının mücadelesinin sonunda, organizasyona destek veren basın-yayın kuruluşları tarafından ‘Katkid şehri kurtardı’ manşetli özel baskı gazeteler bile dağıtıldı.

Miles’ın senaryosu şöyle gerçekleşti; Gotham kentinin başı suçlularla fena halde dertteydi. Batman (Yarasa adam)’in azılı düşmanı Riddler (Bilmececi) bir bankayı soydu. Savunmasız bir kadını da bir bombaya bağladı. Polis, bir türlü yakalayamadığı Riddler için televizyona çıkarak “Batman yardımına ihtiyacımız var” sözleriyle anons yaptı.

Onlarca gönüllü ve destekçinin yardımıyla gerçekleşen mizansen, Miles’in Batkid kostümlerini giydirerek devam etti. Babasının da kostüm giyerek eşlik ettiği Batkid’i Lamborghini marka bir Batmobile aldı. Polis araçlarının eşlik ettiği Batkid, olay yerine ulaştı. Binlerce insanın izlediği Batkid, şehri ve kadını kurtardı. Ardından bu onurlu hareketi için San Francisco Belediye Başkanı Ed Lee, Miles’e şehrin anahtarını verdi. Binlerce insanın ismini tezahüratlarla andığı tören, Miles’i ve ailesini çok sevindirdi. Haziranda löseminin remisyon safhasına giren ve iyileşme belirtileri gösteren Miles, ‘Bir Dilek Tut’ Derneği’ne “Batman gibi şehri kurtarmak istiyorum” dileğini göndermişti. Dernek, hayati tehlike taşıyan hastalıkla mücadele eden çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Öte yandan, ismi açıklanmayan bir bağışçı Miles’in ailesine 10 bin dolarlık bağışta bulundu.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.