billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
İstenilen Rüyayı Gördürdüğünü İddia Eden 2 Mobil Uygulama

1 – DREAM:ON

Profesör Richard Wiseman tarafından geliştirilen uygulama, uykunun farklı evreleri olduğu prensibinin üzerine kurulu. Genel kabul gören görüş rüyaların beşinci ve son evre sayılan REM uykusu sırasında görüldüğü.İşte Dream:On tam da bu noktada devreye giriyor.

iPhone/iPad/iPod Touch’ı yatağınızın köşesine, başınıza yakın bir noktaya yerleştiriyorsunuz. Uygulama sizin uyku düzeninizi gözlemliyor. Yatakta tek kişi olmanız uykudaki hareketinizi temel alan uygulamanın daha iyi sonuç vermesini sağlıyor.

Dream:On sizin rüya görmeye başladığınızı tespit ettiği anda ‘soundscape’i (bunu belli bir atmosferi ifade eden ses ve müzik olarak ifade edebiliriz) çalmaya başlıyor. Seçtiğiniz soundscape de (mesela okyanus sesi) sizin arzu ettiğiniz rüyayı tasarlamanıza yardımcı oluyor. En azından teori bundan ibaret. Hareket etmeye başladığınızda soundscape’i duyarak uyanıyorsunuz. Bu noktada uyandığınız için rüyanızı hatırlamanız çok daha mümkün. Dream:On sizden bu rüyaları paylaşmanızı istiyor. (Paylaşabildiğiniz kadarı tabi ki)

Uygulamada bir de “rüya dükkanı” mevcut. İstediğiniz rüyayı seçip satın alabiliyorsunuz. Kullanıcıların iki soundscape’i ücretsiz olarak seçme hakkı mevcut. Diğer rüyalar başına 1.10 dolar ödemek durumundasınız.

Şunun altını çizmekte fayda var: Tüm bu fikir aslında hala bir deney aşamasında. Siz rüyaya yatanlar da aslında bu deneyin bir parçasısınız.

Dream:On iPhone 3GS ve üstü, iPod Touch 3’üncü nesil ve üstü cihazlar ve iPad’lerde çalışıyor, iOS 5.0 ve üstü işletim sistemi tarafından destekleniyor.

2 – YUMEMIRU

Bir Japon akıllı telefon uygulaması uykuda geçirdiğiniz zamanı arttırma konusunda kararlı. Yumemiru adlı uygulama 90′lı yılların bilimsel yöntemlerinden yararlanmış. Akıllı telefonda bulunan sensör uygulamanın gerçekleşmesinde yardımcı rol oynuyor. Gece uykuda olduğunuzu anlamak için mikrofandan yararlanan uygulama telkine en duyarlı olduğunuz anda rüyayı başlatıyor.

Ücretsiz olan Yumemiru‘da, rüya için sekiz faklı senaryo bulunuyor. Orman içinde yürüyüş, zengin olma, uçma ve hem kadınlar hem de erkekler için özel aşk hayalleri senaryolar arasında. Rüya türünü seçtikten sonra, uygulama çalışmaya başlıyor.

Yumemiru uykuya girdikten sonra, müzik ile hayallerinizi teşvik etmeye başlıyor. Uygulama yenilikçi düşünme için gerçekten yararlı bir araç olabilir.