İstenilen Rüyayı Gördürdüğünü İddia Eden 2 Mobil Uygulama

1 – DREAM:ON

Profesör Richard Wiseman tarafından geliştirilen uygulama, uykunun farklı evreleri olduğu prensibinin üzerine kurulu. Genel kabul gören görüş rüyaların beşinci ve son evre sayılan REM uykusu sırasında görüldüğü.İşte Dream:On tam da bu noktada devreye giriyor.

iPhone/iPad/iPod Touch’ı yatağınızın köşesine, başınıza yakın bir noktaya yerleştiriyorsunuz. Uygulama sizin uyku düzeninizi gözlemliyor. Yatakta tek kişi olmanız uykudaki hareketinizi temel alan uygulamanın daha iyi sonuç vermesini sağlıyor.

Dream:On sizin rüya görmeye başladığınızı tespit ettiği anda ‘soundscape’i (bunu belli bir atmosferi ifade eden ses ve müzik olarak ifade edebiliriz) çalmaya başlıyor. Seçtiğiniz soundscape de (mesela okyanus sesi) sizin arzu ettiğiniz rüyayı tasarlamanıza yardımcı oluyor. En azından teori bundan ibaret. Hareket etmeye başladığınızda soundscape’i duyarak uyanıyorsunuz. Bu noktada uyandığınız için rüyanızı hatırlamanız çok daha mümkün. Dream:On sizden bu rüyaları paylaşmanızı istiyor. (Paylaşabildiğiniz kadarı tabi ki)

Uygulamada bir de “rüya dükkanı” mevcut. İstediğiniz rüyayı seçip satın alabiliyorsunuz. Kullanıcıların iki soundscape’i ücretsiz olarak seçme hakkı mevcut. Diğer rüyalar başına 1.10 dolar ödemek durumundasınız.

Şunun altını çizmekte fayda var: Tüm bu fikir aslında hala bir deney aşamasında. Siz rüyaya yatanlar da aslında bu deneyin bir parçasısınız.

Dream:On iPhone 3GS ve üstü, iPod Touch 3’üncü nesil ve üstü cihazlar ve iPad’lerde çalışıyor, iOS 5.0 ve üstü işletim sistemi tarafından destekleniyor.

2 – YUMEMIRU

Bir Japon akıllı telefon uygulaması uykuda geçirdiğiniz zamanı arttırma konusunda kararlı. Yumemiru adlı uygulama 90′lı yılların bilimsel yöntemlerinden yararlanmış. Akıllı telefonda bulunan sensör uygulamanın gerçekleşmesinde yardımcı rol oynuyor. Gece uykuda olduğunuzu anlamak için mikrofandan yararlanan uygulama telkine en duyarlı olduğunuz anda rüyayı başlatıyor.

Ücretsiz olan Yumemiru‘da, rüya için sekiz faklı senaryo bulunuyor. Orman içinde yürüyüş, zengin olma, uçma ve hem kadınlar hem de erkekler için özel aşk hayalleri senaryolar arasında. Rüya türünü seçtikten sonra, uygulama çalışmaya başlıyor.

Yumemiru uykuya girdikten sonra, müzik ile hayallerinizi teşvik etmeye başlıyor. Uygulama yenilikçi düşünme için gerçekten yararlı bir araç olabilir.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images