billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Ramazan Ayının 11 Televizyon Klişesi

Ramazan’da göreceğimiz klişe haberler. Tv kanalları her Ramazan aynı şeyleri göstermekten asla çekinmiyor. Özellikle, haber bültenleri bir önceki yılın kopyası niteliğinde oluyor. Benzer mevzuların ekmeğini bolca yiyorlar. İşte bu Ramazan ayında da mutlaka izleyeceğimiz bazı mevzular.

(Kaynak: Haberself)

1. MADENDE ORUÇ AÇAN İŞÇİLER
Televizyonların en sevdikleri haberlerden. Mutlaka Ramazan ayı boyunca 8-10 kere oruç açan madencileri gösterirler. Yılın diğer ayları kimsenin akıllarına bile gelmez bu işçiler. Hatta, kimi zaman madencilerin iftar sofralarına politikacılar da konuk olur.

2. İFTAR SOFRASI TEMALI KOLA REKLAMLARI
Kola markaları için de Ramazan ayı satış patlaması için kaçırılmayacak bir fırsattır. işin içine orucu, iftarı katıp milleti can damalarından bulurlar. dolayısıyla da sofralardan ekgib olmaz kolalar.

3. GECEKONDUDA İFTAR AÇAN SİYASETÇİLER
Her yıl birçok siyasetçi sözde rastgele bir gecekonduya girip fakir ailelerle iftar sofrasına otururlar. Bunu içten mi yaparlar yoksa sadece “Bakın, halkımızla iç içeyiz.” mesajı mı vardır bilinmez.

4. “ORUÇ TUTMAYAN GENCİ DÖVDÜLER” BAŞLIKLI HABERLER
Televizyon ve gazetelerin Ramazan ayı içerisinde belki de en sevdikleri haberlerdendir. Fellik fellik oruç tutmadığı için dayak yiyen genç ararlar.

5. “İFTARDA, SAHURDA NELER YENMELİ” HABERLERİ
Gerek gündüz kuşağı programlarının gerekse ana haberlerin vazgeçilmez konusudur. Bir beslenme uzmanı bulup konuştururlar. O beslenme uzmanı da genelde etten, tavuktan, ızgaradan bahseder. Sanki, herkesin her gün bunları almaya yetecek durumu varmış gibi.

6. ORUCU BOZAN BOZMAYAN ŞEYLER İKİLEMLERİ
Ramazan boyunca iftar öncesi yayınlanan dini programlarının ana meselesidir. Mutlaka bir ilahiyatçı bulunur ve seyircilerden gelen sorular cevaplanır. Ancak, bir kanalda orucu bozan şey diğer kanalda bozmayabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

7. “X HABER KUTSAL TOPRAKLAR’DA” HABERLERİ
Her Ramazan kanalların hepsi bir muhabirini Arabistan’a yolayıp ihram giydirir. Mekke’den, Medine’den canlı yayınlar yapılır.

8. “NERDE O ESKİ RAMAZANLAR” KLİŞELERİ
Yaşlı insanlar da kanalların vazgeçilmezlerindendir. Mutlaka bir huzurevine gidilip haber yapılır. Oradaki yaşlılara eski ramazanlar sorulur. Hepsinin cevabı aynıdır. Yalnız, bu babalarımızın da dedelerimizin de küçükken sıkça duydukları bir cümledir. Ki, ileride toruna torbaya da büyük ihtimalle biz de aynı şeyleri söyleyeceğiz.

9. TÜRBELERDE SİRKEYLE AÇILAN İFTARLAR
Ramazan’da türbelerde neredeyse ziyaret eden halktan çok gazeteci vardır. Ortalık kameradan, muhabirden geçilmez. Hemen hemen mübarek ayın her günü farklı bir türbeden canlı yayın yapılır.

10. ANA HABERLERİN PAZARLARDA YAPTIKLARI FİYAT ARAŞTIRMALARI
Ramazan’da yenilip içilenlerin fiyatları da önemli tabii. Haber bültenleri çalışanlarının bir kısmını da istanbul’un farklı yerlerindeki semt pazarlarına gönderirler. Sanki, izleyenler bilmiyormuş gibi domatesin, biberin fiyatı konusunda bilgiler verilir.

11. ÇAĞRI FİLMİ
iftar vakti yaklaştığında 30 güne bölünmüş şekilde izleriz bu filmi.