Ron Mueck’in Olağanüstü İnsan Heykelleri

Ron Mueck, Londra’da yaşayan bir hiper-realist heykeltıraş. Avustralya – Melbourne doğumludur. Ailesi oyuncak yapımcısı olan Mueck, David Bowie’nin de rol aldığı bir fantastik film olan “Laybrinth” gibi filmlerin özel efektlerini yapmadan önce, 15 yıl boyunca çocuklar için yapılan TV şovlarında çalışmıştır.

1990′lı yıllarda bir gün aşırı derecede gerçekçi bir şey yapması konusunda görevlendirilir. Bu gerçeklik etkisini hangi materyal ile elde edebileceğini düşünmeye başlar. Normalde bu gibi işlerde lâteks kullanılır fakat o, daha sert ve daha kusursuz bir şey arar. Sonunda bir butik dükkânının duvarında mimari bir dekor görür ve bu güzel pembe malzememin ne olduğunu araştırır ve cevabı bulur; fiberglas reçinesi.

Çalışmalarında ki kusursuzluk ve detaylara gösterdiği özen inanılmazdır fakat nefesinizi kesen bu çalışmaların boyutlarıdır.Mueck’i ünlü yapan ve 1997′deki Kraliyet Akademisi fuarında sansasyon yaratan çalışması ölmüş babasının boyutları küçültülmüş çıplak bedeninin heykelidir.

Çalışmaları olağanüstü derecede gerçekçidir fakat boyutları değil. Dedikodu yapan iki küçük kadınla (2005) yada yatakta yatmakta olan devasa boyuttaki bir kadınla (2005) yüz yüze olmak muhteşem bir deneyim olmalı. 4,5 metrelik çömelmiş çocuk heykeli Londra – Millenium Dome’daki ve Venedik Bienalindeki en başarılı çalışmalarından birisidir. Sanatçının heykelleri gittikçe daha da küçülmekte yada devasa boyutlara doğru büyümektedir fakat asla gerçek ölçülerinde değillerdir.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images