billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Ron Mueck’in Olağanüstü İnsan Heykelleri

Ron Mueck, Londra’da yaşayan bir hiper-realist heykeltıraş. Avustralya – Melbourne doğumludur. Ailesi oyuncak yapımcısı olan Mueck, David Bowie’nin de rol aldığı bir fantastik film olan “Laybrinth” gibi filmlerin özel efektlerini yapmadan önce, 15 yıl boyunca çocuklar için yapılan TV şovlarında çalışmıştır.

1990′lı yıllarda bir gün aşırı derecede gerçekçi bir şey yapması konusunda görevlendirilir. Bu gerçeklik etkisini hangi materyal ile elde edebileceğini düşünmeye başlar. Normalde bu gibi işlerde lâteks kullanılır fakat o, daha sert ve daha kusursuz bir şey arar. Sonunda bir butik dükkânının duvarında mimari bir dekor görür ve bu güzel pembe malzememin ne olduğunu araştırır ve cevabı bulur; fiberglas reçinesi.

Çalışmalarında ki kusursuzluk ve detaylara gösterdiği özen inanılmazdır fakat nefesinizi kesen bu çalışmaların boyutlarıdır.Mueck’i ünlü yapan ve 1997′deki Kraliyet Akademisi fuarında sansasyon yaratan çalışması ölmüş babasının boyutları küçültülmüş çıplak bedeninin heykelidir.

Çalışmaları olağanüstü derecede gerçekçidir fakat boyutları değil. Dedikodu yapan iki küçük kadınla (2005) yada yatakta yatmakta olan devasa boyuttaki bir kadınla (2005) yüz yüze olmak muhteşem bir deneyim olmalı. 4,5 metrelik çömelmiş çocuk heykeli Londra – Millenium Dome’daki ve Venedik Bienalindeki en başarılı çalışmalarından birisidir. Sanatçının heykelleri gittikçe daha da küçülmekte yada devasa boyutlara doğru büyümektedir fakat asla gerçek ölçülerinde değillerdir.