billionaire boys club adidas nmd hu trail cotton candy billionare boys club adidas nmd human race tr release date pharrell adidas nmd human race trail cotton candy pharrell adidas nmd human race release preview march 2018 pharrell adidas nmd hu trail 2018 release dates pharrell adidas nmd hu holi blank canvas release date pharrell adidas nmd hu trail november 2017 release date pharrell adidas nmd human race trail black equality march 2018 release pharrell x adidas nmd hu trail equality release date pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine more images pharrell adidas nmd human race tangerine orange pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd hu human race tangerine pharrell x adidas nmd human race tangerine pharrell x adidas nmd human race scarlet usa retailer list pharrell adidas nmd human race pharrell changes adidas nmd human race collaboration black adidas nmd human race pharrell shows yeezy season 4 light blue adidas nmd human race
Yıl 1983. Steve Jobs ile Bill Gates Karşı Karşıya.Macintosh Randevu Oyununda!

Aşağıda izleyeceğiniz video teknoloji dünyası açısından oldukça önemli ve ilginç. 20 yüzyılda yetişmiş iki deha, Steve Jobs ile Bill Gates’in 29 yıl önceki ilişkileri birçok kişinin hayal ettiğinden oldukça farklı. Steve Jobs biyografisini yazan Walter Isaacson’un kelimeleriyle anlatmak gerekirse; “Jobs o sıralar kraldı, Gates ise saray adamıydı. 1984’te Apple 1.5 milyar dolarlık yıllık satış yapacaktı, Microsoft ise sadece 100 milyon dolarlık.”

Yıl 1983, sahne için yaratılmış olan Steve Jobs, “Macintosh Yazılımı Randevu Oyunu” adında bir etkinliği yönetiyor. Yazılımcılar Jobs’ı Macintosh’a olan bağlılıklarıyla etkilemeye çalışıyor. Jobs gerçekten kral gibi. Oyunun yarışmacılarından olan Bill Gates ise Macintosh için yazılım yazan birçok firmadan birinin kurucusu. Ancak kendine güveni, söylediklerini ifade ediş biçimi dehasının pırıltılarını yansıtıyor.

Bu videodaki etkinliği izleyen yıllarda neler olacağını da hatırlatalım:

Steve Jobs Microsoft Excel’in tüm kullanım haklarını iki yıllığına sadece Macintosh’a vermesi konusunda Gates’i ikna edecek. Ve 2 yılın sonunda Jobs’ın korktuğu şey başına gelecek. Microsoft Macintosh’un grafik kullanıcı arayüzünü kopyalayıp kendi versiyonunu üretme kararı alacak. Yani Windows’u.

Steve Jobs çıldıracak, ancak yasal olarak Microsoft’un haklı olduğunu yıllar süren davalar ispat edecek.

Steve Jobs Apple’dan kovulduktan sonra NEXT’i kuracak. Jobs, bir dev haline gelen Bill Gates’e gidip birlikte çalışmayı istediği zaman ise Microsoft kurucusu oldukça acımasızca onu geri çevirecek. NEXT için uygulama yazacak diğer firmaları da vazgeçirmek için elinden geleni yapacak.