Zeitgeist The Movie Belgeseli

Almanca’da “Zamanın ruhu” anlamına gelen Zeitgeist, üç bölümden meydana geliyor.Birinci bölüm Din konusudur.Şimdiden uyarmalıyım eğer çok dindar ve karşı görüşlere karşı çok muhafazakarsanız bu bölümü hemen geçip 2.bölüme başlayın.Yoksa güzelim belgeseli sinirlenip kapatıp izleyemeyebilirsiniz.

İkinci bölüm ise ABD ile ilgili. 11 Eylül saldırılarının ABD tarafından düzenlendiğini ya da bu saldırıların yapılmasına ABD’nin müsaade ettiği iddia edilmektedir. Hatta Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin önceden planlanmış patlamalar ile yıkıldığı öne sürülüyor. Benim de önceden varlığını bile bilmediğim 3. küçük Dünya Ticaret Merkezi binasının yıkılması ve Pentegon’un bahçesine düşün uçağın buharlaşarak kaybolmasındaki iddialar oldukça gerçekçi.

Bu saldırılar ile ABD ortak düşman belirleyerek toplumu bir arada tutmayı ve Irak, İran ve Venazüella’ya rahatça girebileceği söyleniyor. Ayrıca Amerika’da terör saldırıları sonrasında çıkan yasalarda bu saldırılardan sonra halka kabul ettirildiği belirtiliyor.

Filmin üçüncü bölümü ise yine ABD, dolar ve Amerikan Merkez Bankası ile ilgili. Bu bölümde Amerikan Merkez Bankası tarihinde nasıl zengin olduğu anlatıyor. Filme göre Merkez Bankasının tek istediği olay: Savaş. Eğer savaş olursa faizler yükselecek ve Merkez Bankası’na borçlu olanlar daha da borçlanacak. Film de Amerikan Merkez Bankasının gelecek de dünyaya hükmedeceğini iddia ediliyor.

Filmin sonuna doğru yeni dünya düzenini anlatmaya başlıyor.Ne istedikleri ve bizi nelerin beklediğini.

Eğer beğenirseniz paylaşarak daha çok arkadaşınıza yayın yeğenlerim.Çünkü bunları görmeye herkesin ihtiyacı var.

Bu belgeseli beğendiyseniz bir de böyle bişi var.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support xeno pack eqt support 93 eqt support adv adidas eqt support xeno pack launches next month adidas eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas originals eqt support xeno pack adidas eqt support adv core black adidas eqt support adv grey core black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv 91 16 greycore black adidas eqt support adv greycore black adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support adv royal blue adidas eqt support black pack adidas eqt adv pk pack adidas eqt turbo red collection adidas eqt support refined white turbo red adidas eqt running support 93 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt turbo red collection