Zeitgeist The Movie Belgeseli

Almanca’da “Zamanın ruhu” anlamına gelen Zeitgeist, üç bölümden meydana geliyor.Birinci bölüm Din konusudur.Şimdiden uyarmalıyım eğer çok dindar ve karşı görüşlere karşı çok muhafazakarsanız bu bölümü hemen geçip 2.bölüme başlayın.Yoksa güzelim belgeseli sinirlenip kapatıp izleyemeyebilirsiniz.

İkinci bölüm ise ABD ile ilgili. 11 Eylül saldırılarının ABD tarafından düzenlendiğini ya da bu saldırıların yapılmasına ABD’nin müsaade ettiği iddia edilmektedir. Hatta Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin önceden planlanmış patlamalar ile yıkıldığı öne sürülüyor. Benim de önceden varlığını bile bilmediğim 3. küçük Dünya Ticaret Merkezi binasının yıkılması ve Pentegon’un bahçesine düşün uçağın buharlaşarak kaybolmasındaki iddialar oldukça gerçekçi.

Bu saldırılar ile ABD ortak düşman belirleyerek toplumu bir arada tutmayı ve Irak, İran ve Venazüella’ya rahatça girebileceği söyleniyor. Ayrıca Amerika’da terör saldırıları sonrasında çıkan yasalarda bu saldırılardan sonra halka kabul ettirildiği belirtiliyor.

Filmin üçüncü bölümü ise yine ABD, dolar ve Amerikan Merkez Bankası ile ilgili. Bu bölümde Amerikan Merkez Bankası tarihinde nasıl zengin olduğu anlatıyor. Filme göre Merkez Bankasının tek istediği olay: Savaş. Eğer savaş olursa faizler yükselecek ve Merkez Bankası’na borçlu olanlar daha da borçlanacak. Film de Amerikan Merkez Bankasının gelecek de dünyaya hükmedeceğini iddia ediliyor.

Filmin sonuna doğru yeni dünya düzenini anlatmaya başlıyor.Ne istedikleri ve bizi nelerin beklediğini.

Eğer beğenirseniz paylaşarak daha çok arkadaşınıza yayın yeğenlerim.Çünkü bunları görmeye herkesin ihtiyacı var.

Bu belgeseli beğendiyseniz bir de böyle bişi var.

Yorumlar en çok beğenilenlere göre sıralanır.
where to buy white mountaineering adidas eqt boost 93 17 white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv sub green new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black releases summer adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv sub green available now adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support turbo pack adidas eqt adidas debuts springsummer 2017 eqt collection due january 26th adidas eqt adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack adidas originals eqt black pack adidas adds a new boost sole to the eqt support 9317 adidas eqt support 9317 blackpink adidas eqt support adv cool grey
adidas eqt adv support sub green now available new adidas eqt adv support will release classic green accented color scheme adidas eqt support adv core black sub green vintage adidas eqt support adv triple black turbo red adidas eqt support adv triple black available now adidas eqt support adv triple black adidas eqt support adv clear brown white adidas eqt support adv grey burnt orange adidas eqt support ultra boost february 2017 colorways adidas eqt support 93 17 adidas eqt support 9317 adidas eqt boost 93 17 white turbo red where to buy the adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red adidas eqt support adv adidas eqt support adv turbo red adidas eqt 93 17 boost turbo red release info adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support 9317 turbo red adidas eqt support 9317 white turbo red new images